Lampy medyczne

Porady

Informacje

Śledź nas na Facebooku

Lampy medyczne  

Sklep medyczny Medisquad oferuje rozbudowany zestaw lamp zabiegowych, a także innych lamp przeznaczonych do wykorzystania w gabinetach lekarskich, gabinetach zabiegowych, izbach przyjęć. Urządzenia te świetnie sprawdzą się również w gabinetach weterynaryjnych oraz salonach kosmetycznych

Lampy bezcieniowe zabiegowe

Lampy bezcieniowe zabiegowe dzięki odpowiedniemu poziomowi natężenia światła pozwalają na dokładne oświetlenie pola zabiegowego i w efekcie skuteczniejszą diagnostykę. Rozwiązania techniczne, które w nich zastosowano, mają pozytywny wpływ na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa przeprowadzanych zabiegów, zwłaszcza tych wymagających szczególnej precyzji.

Lampy bakteriobójcze

Sterylne warunki pracy są niezbędne wszędzie tam, gdzie występuje podwyższone ryzyko obecności wirusów, bakterii, pleśnie i grzybów, a do takich miejsc należą niewątpliwie placówki medyczne. Konieczność utrzymania sterylnego środowiska ma ogromne znacznie dla zdrowia pacjentów oraz personelu medycznego. Dostępne w naszej ofercie lampy bakteriobójcze wydzielają promieniowanie ultrafioletowe, które dokładnie eliminuje wszelkiego rodzaju bakterie, wirusy i grzyby. Proces dezynsekcji powietrza odbywa się wewnątrz urządzenia, dlatego nie stanowi zagrożenia dla ludzi.

Lampy Sollux

Lampy Sollux to specjalne urządzenia stosowane w przypadku bólów mięśni, stanów zapalnych stawów, kontuzji, trudno gojących się ran. Wykorzystuje się ja również jako uzupełnienie leczenia chorób ucha, nosa i gardła, a także przeziębienia. Proces leczniczy odbywa się dzięki emisji promieniowania podczerwonego, które wnika w głąb skóry i tkanek. 

W ofercie posiadamy również latarki diagnostyczne, lampy naczołowe oraz lampy antydepresyjne i szczelinowe. 

 • Lampy bezcieniowe

  Jest wiele zawodów, w których bardzo dobre oświetlenie gra kluczową rolę. Mowa tutaj o lekarzach, stomatologach czy kosmetyczkach. Osoby pracujące w tej branży powinny więc zadbać o odpowiedni sprzęt doświetlający, gdyż ich skuteczność pozwala wykonywać wiele zabiegów w prawidłowy sposób. W naszym asortymencie znaleźć można lampy medyczne bezcieniowe, które poprzez odpowiednią barwę światła i jego natężenie zwiększają nie tylko widoczność, ale też komfort pracy.

  Główną zaletą takiego produktu oświetleniowego jest fakt, iż nie odbija on światła. Wpływa na to wyrównana jasność, dzięki czemu cień nie pada na stanowisko pracy. Działanie lampy medycznej bezcieniowej pozwala się skupić i skutecznie wykonać wiele zabiegów, takich jak operacja czy manicure.

  Przez wyborem i zakupem takiego oświetlenia warto sprawdzić, czy posiada ono mocne źródło światła, ma możliwość regulacji i barwy światła, a także jest energooszczędne, co jest niezwykle ważne, zwłaszcza gdy używamy takiego oświetlenia codziennie. Wybór właściwego produktu oświetleniowego pozwoli na skuteczne zminimalizowanie kosztów energii.

 • Lampy naczołowe

  Lekarze różnych profesji oprócz wiedzy i przygotowania teoretycznego, powinni wyposażyć się w niezbędne akcesoria i sprzęty, takie jak stetoskop czy lampy naczołowe. Tego typu produkty oświetleniowe znajdują zastosowanie tam, gdzie lekarz potrzebuje mieć dokładny obraz warunków anatomicznych podczas przeprowadzania zabiegu czy diagnostyki.

  Dzięki takiemu produktowi, lekarz ma zapewnione nie tylko dobre i jasne oświetlenie, ale też bezcieniowe pole widzenia. W celu zapewnienia wygody, lampa naczołowa została zaprojektowana tak, że posiada zintegrowane systemy zasilania, które znacznie ułatwiają pracę lekarza. Niektóre modele dostępne w naszym asortymencie wyposażone są w dodatkowy atrybut, czyli lusterko.

  Przed wyborem i zakupem takiego produktu oświetleniowego, warto sprawdzić rodzaj oświetlenia, a także możliwość optymalizacji jasności. Cała konstrukcja jest na tyle zwarta i lekka, że zapewnia komfort noszenia i użytkowania, nawet podczas długiej pracy. Większość modeli posiada możliwość regulacji pola oświetlenia.

 • Latarki diagnostyczne

  Każdy lekarz niezależnie od swojej specjalizacji powinien być wyposażony w jedno bardzo ważne urządzenia. Chodzi o latarkę diagnostyczną, która pozwala na to, by lepiej zobaczyć to, co dzieje się m.in. w gardle, uchu czy też nosie. Na naszej stronie internetowej posiadamy szeroki wybór tego typu produktów – znajdziesz je w różnych kolorach. To, co je wyróżnia to elegancki design, który z pewnością przypadnie do gustu każdemu. Niektóre modele posiadają bardzo praktyczny zaczep, dzięki czemu można je szybko przypiąć do kieszeni w fartuchu, przez co przyrząd nie zgubi się.

  W naszym asortymencie posiadamy latarki diagnostyczne o różnym stopniu zaawansowania technologicznego. Staramy się, aby w sklepie znajdowały się produkty, z których każdy wybierze coś dla siebie. Proponujemy przyrządy wysokiej jakości, by mogły służyć przez wiele lat. Każdy z nich posiada skoncentrowane światło pomocne w trakcie badania. Oprócz tego idealnie dopasowują się do dłoni, co wpływa na wysoki komfort pracy.

 • Lampy sollux

  Coraz większe grono lekarzy, fizjoterapeutów czy też salonów kosmetycznych decyduje się na zakup urządzenia, które pozwoli na leczenie podczerwienią. Ciepło wytwarzane przez lampę Sollux można wykorzystać w leczeniu różnego rodzaju schorzeń m.in. kręgosłupa, mięśni, czy też zatok przynosowych. W zależności od modelu mogą one obracać się pod wieloma kątami, co jest niezwykle przydatne w przypadku trudno dostępnych miejsc.

  Lampy mogą być też wykorzystywane w kosmetyce przy zabiegach oczyszczania skóry. Dlatego też warto zadbać o to, by lampy sollux znalazły się w Twoim salonie kosmetycznym. Światło czerwone emitowane przez Lampe Sollux poprawia krążenie krwi oraz rozrzedza wydzielinę zalegającą w zatokach.

  Swoje produkty kierujemy również do osób prywatnych, które nie posiadają swojego własnego gabinetu. Proponowane urządzenia można także stosować w warunkach domowych, dzięki temu, że posiadają najbardziej standardowe zasilanie, czyli 230 V.

 • Lampy bakteriobójcze