Pojemniki i worki na odpady

Porady

Informacje

Śledź nas na Facebooku

Pojemniki i worki na odpady   Istnieją 21 produkty.

W każdej placówce medycznej przykłada się ogromną wagę do higieny. W naszym asortymencie znaleźć można przydatne akcesoria, takie jak pojemniki na odpady medyczne, które powstają zarówno w przychodniach, klinikach, jak i szpitalach. Pod żadnym pozorem nie mogą one być traktowane jak zwykłe śmieci, które pochodzą z gospodarstw domowych czy zakładów przemysłowych. Ich utylizacja podlega specjalnym przepisom.

Zużyte materiały medyczne, takie jak igły czy akcesoria zabiegowe powinny od razu po ich zastosowaniu trafić do specjalnego pojemnika na odpady medyczne, który najczęściej charakteryzuje się wyrazistym kolorem, a także wieloma naklejkami ostrzegawczymi i informacyjnymi.

Każdy z pudełek przeznaczony jest do innej kategorii. Pierwsza z nich obejmuje odpady zakaźne, czyli niebezpieczne, gdyż zawierają toksyny i inne żywe mikroorganizmy, które mogłyby wywołać niepożądane skutki, takie jak choroby zakaźne, zarówno u ludzi, jak i u zwierząt.

Drugą kategorią są śmieci specjalne, które są równie groźne, a czasami zawierają substancje chemiczne. W naszym asortymencie znajdują się pudełka o różnej pojemności.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 21 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 21 elementów