Sprzęt ortopedyczny

Porady

Informacje

Śledź nas na Facebooku

Sprzęt ortopedyczny  

Sklep Medisquad specjalizuje się w dostarczaniu klientom artykułów zgodnych z najwyższymi standardami, jakie stawiane są przed wyrobami medycznymi. Dlatego do naszego asortymentu wybieraliśmy wyłącznie sprzęt ortopedyczny wykonany z najlepszych materiałów, zaprojektowany z myślą o wspomaganiu procesów leczniczych oraz łagodzeniu dolegliwości i bólów, będących symptomami urazów, stanów zwyrodnieniowych oraz chorób.

Ortezy i stabliztory kolana

Posiadamy w naszej ofercie szerokie wybór ortez i stabliztorów kolana w różnych rozmiarach. Proponowane przyrządy przeznaczone są dla osób, które doznały urazów stawów kolanowych uszkodzeń wiązadeł czy zwichnięcia rzepki. Doskonale sprawdzą się również w przypadku chorób zwyrodnieniowych oraz przeciążenia stawów.

Ortezy i stablizotry stawu skokowego

Ortezy i stabilizatory stawu skokowego to doskonałe przyrządy, które pomagają w skutecznym wspomaganiu procesów leczenia skręcenia stawu, zerwania wiązadła, złamania śródstopia. Dzięki użyciu lekkich materiałów nie upośledzają zdolności poruszania się i zapewniają wygodę użytkowania.

Poduszki ortopedyczne

W naszej ofercie czeka na klientów szeroki wybór poduszek ortopedycznych, które pomagają radzić sobie z bólami pleców i kręgosłupa. Posiadamy modele przeznaczone do łagodzenia skutków zwyrodnień stawów na odcinku szyjnym, a także korektory, które likwidują napięci i przeciążenia w części lędźwiowej. Oferowane poduszki wykonano z wysokiej klasy materiałów, dzięki czemu zapewniają odpowiedni poziom wygody i higieny.

Asortyment naszych artykułów obejmuje również kołnierze ortopedyczne, pasy i majtki przepuklinowe, gorsety, ortezy barku i miednicy oraz stawu łokciowego oraz wiele innych produktów.

 • Kołnierze
 • Pasy i majtki przepuklinowe
 • Poduszki ortopedyczne

  Produszki ortopedyczne przeznaczone są dla osób zmagających się z bólami pleców oraz kręgosłupa. W naszej ofercie sprzętu ortopedycznego przygotowaliśmy szeroki wybór poduszek wykonanych z wysokiej klasy materiałów, dzięki którym idealnie dopasują się one do kształtu pleców i pomagają we właściwym ułożeniu kręgosłupa. Proponowane poduszki doskonale nadają się do stosowania profilaktycznego, jak również jako uzupełnienie działań rehabilitacyjnych poprzez utrwalanie ich efektów. W asortymencie posiadamy poduszki zalecane do stosowania w przypadku problemów z odcinkiem szyjnym oraz korektory ortopedyczne odcinaka lędźwiowego.

  Poduszki ortopedyczne szyjne

  Oferujemy poduszki ortopedyczne szyjne znajdujące zastosowanie w przypadku bólu szyi, karku i głowy. Ich użycie zalecane jest także dla osób cierpiących na zwyrodnienia stawów w szyjnym odcinku kręgosłupa oraz degeneracje krążków międzykręgowych, czyli dyskopatię. Posiadamy wiele rozmaitych modeli poduszek od różnych producentów, które posiadają doskonałe właściwości w zakresie łagodzenie wyżej wymienionych dolegliwości, zapewniając jednocześnie wysoki poziom higieny.

  Poduszki ortopedyczne lędźwiowe

  Poduszki ortopedyczne lędźwiowe to artykuły zaprojektowano w celu likwidacji bólów kręgosłupa i pleców. Eliminują napięcia i przeciążenia dolnego odcinka kręgosłupa, przynosząc użytkownikom ulgę. Doskonale podpierają plecy, wspomagają utrzymanie właściwej pozycji oraz korygują krzywizny kręgosłupa. Dlatego będą doskonałym rozwiązaniem dla osób, które przez wiele godzin pracują w pozycji siedzącej, a także kierowców pozostających długo w trasie.

  W naszej ofercie posiadamy również wysokiej klasy aparaty CPAP do bezdechu sennego.

 • Prostotrzymacze
 • Temblaki
 • Gorsety i sznurówki
 • Pasy brzuszne
 • Ortezy i opaski stawu skokowego

  Medisquad zapewnia klientom niezwykle szeroką paletę sprzętu ortopedycznego. Znajdą w nim kołnierze i poduszki ortopedyczne, pasy brzuszne, a także ortezy i stabilizatory stawu skokowego. W sprzedaży posiadamy wyłącznie artykuły, które spełniają najwyższe normy jakości oraz gwarantują wysoką skuteczność oraz wygodę użytkowania. Dostępne w naszej ofercie stabliztory, dzięki swojej budowie  doskonale zabezpieczają uszkodzone stawy, wspomagając tym procesy lecznicze. Materiały zastosowane do ich produkcji, ze względu na swoją niską wagę, sprawiają zaś, nie ograniczają mobilności użytkowników.

  Skutki skręcenia stawy skokowego

  Staw skokowy jest szczególnie podatny na uszkodzenia. Dotyczy to nie tylko osób, które ze szczególną aktywnością uprawiają sport, narażając go tym samym na silne przeciążenia. Również w codziennym funkcjonowaniu można łatwo doznać urazu – wystarczy nierówno stanąć, pośliznąć się czy niefortunnie uderzyć. Często kończy się to jedynie lekkim skręceniem kostki, jednak zdarza się, że taki niefortunny wypadek będzie miał znacznie poważniejsze konsekwencje, włącznie z koniecznością leczenia operacyjnego. Jeśli uraz jest na tyle inwazyjny, że konieczna jest konsultacja lekarska, to wówczas najczęściej zostają dwie opcje – gips lub orteza.

  Orteza – wygoda i mobilność.

  Zastosowanie gipsu znacznie ograniczy mobilność, ale także spowoduje, że nie będziemy mogli używać innych stawów. W efekcie po jego zdjęciu będziemy musieli rozruszać zastane stawy i mięśnie. Tymczasem użycie ortez lub stabilizatorów stawu skokowego, ze względu na małą wagę i mniejsze rozmiary tych przyrządów, pozwoli na swobodne poruszanie się i stały dostęp do uszkodzonego stawu, w celu przeprowadzania dodatkowych zabiegów leczniczych.

 • Ortezy i opaski stawu kolanowego

  Nasz internetowy sklep medyczny oferuje klientom bogaty zestaw artykułów ortopedycznych, w którym znajdują się m.in. przyrządy przeznaczone do zastosowania w przypadku wystąpienia kontuzji oraz schorzeń stawu kolanowego. Proponowane ortezy i stabilizatory kolana wykonane są z materiałów doskonale dopasowujących się do ciała oraz umożliwiających przepływ powietrza i dobrze odprowadzających wilgoć, co gwarantuje wysoki komfort użytkowania nawet w przypadku wielogodzinnego noszenia.

  Funkcja stabilizatorów kolana

  W naszym asortymencie posiadamy ortezy i stabilizatorów, które zapewniają stabilizacje stawu kolanowego i utrzymanie go w jednej pozycji, co zmniejsza jego obciążenia, zapobiegając pogłębianiu urazu i przyspieszając tym samym leczenie. Przyrządy te mogą być stosowane nie tylko w przypadku kontuzji, ale również chorób neurologicznych czy reumatycznych. Są również nieocenioną pomocą dla osób, które przeszły operację kolana. Ich niewątpliwą zaletą jest stosunkowa niewielka waga, dzięki czemu nie upośledzają zdolności poruszania.

  Szeroki wachlarz ortez i stabilizatorów kolan

  W naszym katalogu produktów znajdziecie szeroki wachlarz ortez i stabilizatorów kolana w różnych rozmiarach, co pozwoli wybrać modele najlepiej dopasowane do indywidualnych wymagań. Posiadamy modele stabilizujące goleń i udo, które będą nieocenioną pomocą dla osób, które skręciły lub zwichnęły staw kolanowy albo uszkodziły wiązadła. Sprzedajmy również specjalne ortezy dedykowane dla osób cierpiących na schorzenia neurologiczne wywołujące niedowład, skurcze lub spastyczność mięśni, co uniemożliwia im samodzielne prostowanie stawu.

  Oprócz wysokiej klasy stabilizatorów kolan w ofercie posiadamy również bezpieczne i skuteczne ortezy i stabilizatory stawu skokowego.

 • Ortezy stawu łokciowego
 • Ortezy barku i miednicy
 • Ortezy dla dzieci
 • Ortezy nadgarstka i dłoni