Laski i kule

Porady

Informacje

Śledź nas na Facebooku

Laski i kule   Istnieją 34 produkty.

Wypadek mechaniczny czy kontuzja podczas wieloletniego uprawniania dyscypliny sportowej może przydarzyć się każdemu, najczęściej w najmniej oczekiwanym momencie. Na zdrowiu nie warto zatem oszczędzać. Wiąże się to głównie z oszczędnością w wysiłku, jaki musimy wykonać, by zdobyć odpowiedni sprzęt rehabilitacyjno-ortopedyczny, który pomoże nam w powrocie do pełnej sprawności fizycznej. W naszej ofercie znajdą Państwo laski, kule i balkoniki. Na tego typu sprzęty często przyznawana jest refundacja, dlatego można je zdobyć nawet przy małych nakładach finansowych.

Popularne rodzaje sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego

Wybór sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego zależy od stanu pacjenta. Wózek inwalidzki będzie zatem niezbędnym sprzętem dla osób, które nie są w stanie samodzielnie się poruszać. Chodziki, balkoniki, laski czy kule to akcesoria, których głównym zadaniem jest ułatwienie pionizacji sylwetki. Najczęściej z tych sprzętów korzystają osoby po przebytych operacjach i urazach oraz pacjenci chorujący na schorzenia neurologiczne.

Często wykorzystywanym sprzętem rehabilitacyjno-ortopedycznym są także stabilizatory stawowe. Zaleca się je osobom, których stawy są przeciążone w skutek nadmiernej masy ciała lub po przebytym urazie. Rolą zarówno lasek, balkoników, kul jak i stabilizatorów jest złagodzenie odczuwanego bólu i dyskomfortu, a także przyspieszenie gojenia się urazu.

Jaki sprzęt rehabilitacyjno-ortopedyczny wybrać?

Gdy już przydarzy nam się uraz, warto by przy wyborze sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego kierować się rodzajem schorzenia oraz dysfunkcji ruchowych. Wówczas można dobrać laski, kule czy balkoniki zalecane przez lekarza i otrzymać na nie refundację.

Wiele ze sprzętów dostępnych na rynku skierowanych jest nie tylko dla osób młodych, ale tez dla seniorów, którzy z wiekiem mają coraz większe trudności z chodzeniem. W tym przypadku sprawdzą się takie sprzęty rehabilitacyjno-ortopedyczne, jak laski, a także kule, które mogą być łokciowe lub pachwinowe, dostępne w wariantach trójnóg lub czwórnóg. Przy niektórych schorzeniach zaleca się balkonik, dzięki któremu senior może czuć się stabilnie podczas chodzenia.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 34 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 34 elementów