Dezynfekcja, sterylizacja, sprzątanie

Porady

Informacje

Śledź nas na Facebooku

Dezynfekcja, sterylizacja, sprzątanie  

W niemal każdej placówce medycznej niezbędne jest zachowanie odpowiedniej higieny pracy, aby zapobiec przenoszeniu groźnych bakterii czy wirusów. Dlatego też należy stosować wszystkie niezbędne środki ochrony indywidualnej, a także odpowiednie środki antybakteryjne.

Nasz internetowy sklep medyczny oferuje cały szereg produktów, których celem jest sterylizacja i dezynfekcja skóry, powierzchni i narzędzi. Dzięki nim można zadbać o odpowiednią higienę i bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i personelu.

Oprócz samych preparatów do dezynfekcji, proponujemy także kosmetyki do pielęgnacji skóry, sprzęt do sprzątania czy ręczniki papierowe.

 • Dezynfekcja i mycie skóry

  W dzisiejszych czasach ludzkość jest narażona na wiele niebezpieczeństw, takich jak koronawirus, który pojawił się na świecie na początku 2020 roku. Większość państw natychmiast wprowadziła wiele obostrzeń, takich jak zachowanie dystansu społecznego czy odpowiednie odkażanie dłoni. W naszej ofercie znajdują się środki, za pomocą których dezynfekcja skóry przebiegnie sprawnie. Należy jednak oczyszczać nie tylko dłonie, ale też rzeczy i powierzchnie, z którymi mamy kontakt. Zalicza się do nich między innymi podłogi, klamki, meble czy czytniki kart.

  Proponowane przez nas mydła antybakteryjne czy chusteczki i gaziki nasączone alkoholem izopropylowym umożliwiają dezynfekcję skóry nie tylko w domu, ale też w miejscach publicznych, np. w pracy lub w autobusie.

  Odkażanie w każdej postaci ma na celu usunięcie chorobotwórczych zarazków, bakterii, grzybów i innych. Zwykłe mycie dłoni w ciepłej wodzie z mydłem może okazać się niewystarczające. Wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne środki, które wyeliminują wszystkie mikroorganizmy.

 • Dezynfekcja narzędzi i powierzchni

  Niektóre osoby, które wykonują zawody medyczne przebywają w miejscach, w których obecne są zanieczyszczenia, bakterie i wirusy. Dla zachowania bezpieczeństwa, np. w szpitalach, przeprowadzana jest systematyczna dezynfekcja narzędzi i powierzchni. Tego typu zabiegi przeprowadza się w miejscach, które są szczególnie narażone na zakażenia różnego pochodzenia, między innymi placówki medyczne, opiekuńcze, w także firmy związane z gastronomią, hotelarstwem czy branżą spożywczą. Dezynfekcję narzędzi i powierzchni można podzielić na dwa rodzaje, takie jak ogniskowa i zapobiegawcza. Ta druga jest najczęściej stosowana w wyżej wymienionych miejscach.

  W naszym asortymencie dostępne są specjalistyczne środki, takie jak płyny i chusteczki, które poradzą sobie z każdymi bakteriami i nie tylko. Systematyczne czyszczenie otaczającej nas powierzchni jest obecnie szczególnie ważne i istotne dla prawidłowego funkcjonowania takich miejsc, jak placówki szpitalne, zakłady fryzjerskie czy salony kosmetyczne, ze względu na koronawirus.

 • Pojemniki i worki na odpady

  W każdej placówce medycznej przykłada się ogromną wagę do higieny. W naszym asortymencie znaleźć można przydatne akcesoria, takie jak pojemniki na odpady medyczne, które powstają zarówno w przychodniach, klinikach, jak i szpitalach. Pod żadnym pozorem nie mogą one być traktowane jak zwykłe śmieci, które pochodzą z gospodarstw domowych czy zakładów przemysłowych. Ich utylizacja podlega specjalnym przepisom.

  Zużyte materiały medyczne, takie jak igły czy akcesoria zabiegowe powinny od razu po ich zastosowaniu trafić do specjalnego pojemnika na odpady medyczne, który najczęściej charakteryzuje się wyrazistym kolorem, a także wieloma naklejkami ostrzegawczymi i informacyjnymi.

  Każdy z pudełek przeznaczony jest do innej kategorii. Pierwsza z nich obejmuje odpady zakaźne, czyli niebezpieczne, gdyż zawierają toksyny i inne żywe mikroorganizmy, które mogłyby wywołać niepożądane skutki, takie jak choroby zakaźne, zarówno u ludzi, jak i u zwierząt.

  Drugą kategorią są śmieci specjalne, które są równie groźne, a czasami zawierają substancje chemiczne. W naszym asortymencie znajdują się pudełka o różnej pojemności.

 • Sprzęt do sprzątania

  W każdej placówce medycznej, począwszy od prywatnego gabinetu, przez przychodnie, aż po szpitale, wymagana jest odpowiednia higiena. Bez niej nie można zapewnić pacjentom należytego bezpieczeństwa.

  W naszej ofercie dostępny jest sprzęt do sprzątania, za pomocą którego łatwiej utrzymać odpowiedni poziom higieny w gabinetach medycznych. Wśród asortymentu znaleźć można chromowany wózek na odpady, które dzielą się na różne kategorie, między innymi zakaźne i specjalne. Oba rodzaje odpadów są niebezpieczne dla człowieka, gdyż mogą zawierać toksyny, żywe mikroorganizmy lub substancje chemiczne, które mogą wywołać różne choroby zakaźne.

  Oprócz wspomnianego sprzętu do sprzątania, dysponujemy specjalistycznymi płynami, za pomocą których można zdezynfekować akcesoria i przyrządy medyczne, które są wykorzystywane podczas operacji i drobnych zabiegów medycznych. Tego typu koncentraty mają działanie antybakteryjne, a do tego poradzą sobie z najbardziej uporczywymi zanieczyszczeniami, takimi jak tłuszcz, wapień czy kamień urynowy, które osadzają się na porcelanie sanitarnej, a także nawierzchniach ze stali nierdzewnej.

 • Sterylizacja
 • Produkty papierowe