Pierwsza pomoc

Informacje

Porady

Śledź nas na Facebooku

Pierwsza pomoc  

 • Defibrylatory

  Umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej są ważne dla każdej osoby i chociaż raz w życiu powinno się uczestniczyć w specjalistycznym kursie. Sytuacja, w której tego typu umiejętności będą potrzebne, może zdarzyć się wszędzie, a odpowiednie zastosowanie wiedzy i praktyki, może uratować życie w nagłym przypadku. W naszym asortymencie znajdują się defibrylatory, które są niezbędne do przeprowadzenia pierwszej pomocy. Są to urządzenia zarówno dla pracowników medycznych, jak i sprzęty szkoleniowe, których używa się podczas kursów. Warto pamiętać, iż szkolenia z zakresu pierwszej pomocy mogą być przeprowadzane tylko przez odpowiednio wykwalifikowane osoby.

  Oferowane przez nas defibrylatory, mimo skomplikowanego wyglądu, są bardzo proste i intuicyjne w obsłudze. Dzięki uprzedniemu szkoleniu, niemalże każdy może wykorzystać tego typu sprzęt do ratowania życia. Warto pamiętać, iż urządzenia typu AED można znaleźć w jednostkach policji, dyżurkach straży miejskiej, ale też w urzędach miasta czy w galeriach handlowych.

 • Apteczki

  Posiadanie odpowiedniego wyposażenia, niezbędnego w udzieleniu pierwszej pomocy jest obowiązkowe w każdym miejscu pracy, bez względu na to, jaki jest jej charakter. Dotyczy to tak samo biura, jak i placu budowy. W naszym asortymencie znajdują się bogato wyposażone apteczki, które są wyposażone w przeróżnego rodzaju materiały opatrunkowe. Tego typu produkt powinien też znaleźć się na wyposażeniu mieszkania czy domu.

  W ofercie znajdują się modele przenośne, zestawy w formie plecaków, a także skrzynek do montażu na ścianie. W przypadku stacjonarnych miejsc pracy, apteczka pierwszej pomocy powinna być umieszczona w widocznym i dostępnym dla wszystkich pracowników miejscu. Modele w formie poręcznej walizeczki czy saszetki należy wozić ze sobą w pojeździe. W ciągu roku warto uzupełnić jej wyposażenie, na stanie którego powinny znajdować się bandaże, plastry, rękawiczki winylowe, chusty opatrunkowe, koc termiczny czy nożyczki.

 • Resuscytatory AMBU i maski

  Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy w obecnych czasach jest niezwykle ważna. Tego rodzaju wiedzę i umiejętności powinniśmy zdobywać i szlifować od wczesnych lat, bowiem nie wiemy, kiedy może nam się to przydać, a może to komuś dosłownie uratować życie. Nigdy nie jest za późno na naukę. W naszym asortymencie znajdują się pomocnicze sprzęty i akcesoria, niezbędne do pierwszej pomocy. Są to resuscytatory i maski, zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych.

  Etapy udzielania pierwszej pomocy będą różne, w zależności od rodzaju wypadku czy stanu poszkodowanego. W przypadku, gdy nie zauważymy oznak oddychania i krwawienia, należy niezwłocznie rozpocząć resuscytację krążeniowo-oddechową. Wówczas nasze produkty z oferty idealnie się do tego nadadzą. Potocznie nazywane są one workami Ambu. Posiadamy jednorazowe, winylowe maski i silikonowe do wielokrotnego użytku, które są przystosowane do późniejszej sterylizacji. Oferujemy produkt w kilku rozmiarach, między innymi noworodkowym, pediatrycznym i dla dorosłych.

 • Rurki

  W naszym asortymencie znaleźć można wysokiej klasy, profesjonalne rurki intubacyjne, które umożliwiają udzielenie pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Dysponujemy medycznymi zestawami wielokrotnego użytku do sterylizacji w autoklawie, a także jednorazowe sprzęty. Nasze produkty znajdują ogromne zastosowanie w ratownictwie medycznym, szpitalach, a także ośrodkach pierwszej pomocy.

  Oferowane przez nas rurki intubacyjne charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Laryngoskopy sprawdzają się podczas intubacji dotchawicznej dróg oddechowych po wcześniejszym złączeniu dwóch elementów zestawu, między innymi rękojeści i łyżki. Dzięki temu narzędziu, specjalista uzyskuje wiązkę światła, która umożliwia prawidłowe wprowadzenie rurki. Stosowanie oferowanego przez nas sprzętu zaleca się w przypadku braku możliwości utrzymania prawidłowej wentylacji innymi metodami, np. w przypadku oparzenia dróg oddechowych. W razie problemów z wyborem odpowiedniego produktu, nasi pracownicy służą pomocą i doradztwem.

 • Stabilizacja i uniruchomienia
 • Transport pacjenta