Pierwsza pomoc

Porady

Informacje

Śledź nas na Facebooku

Pierwsza pomoc  

 • Defibrylatory

  Umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej są ważne dla każdej osoby i chociaż raz w życiu powinno się uczestniczyć w specjalistycznym kursie. Sytuacja, w której tego typu umiejętności będą potrzebne, może zdarzyć się wszędzie, a odpowiednie zastosowanie wiedzy i praktyki, może uratować życie w nagłym przypadku. W naszym asortymencie znajdują się defibrylatory, które są niezbędne do przeprowadzenia pierwszej pomocy. Są to urządzenia zarówno dla pracowników medycznych, jak i sprzęty szkoleniowe, których używa się podczas kursów. Warto pamiętać, iż szkolenia z zakresu pierwszej pomocy mogą być przeprowadzane tylko przez odpowiednio wykwalifikowane osoby.

  Oferowane przez nas defibrylatory, mimo skomplikowanego wyglądu, są bardzo proste i intuicyjne w obsłudze. Dzięki uprzedniemu szkoleniu, niemalże każdy może wykorzystać tego typu sprzęt do ratowania życia. Warto pamiętać, iż urządzenia typu AED można znaleźć w jednostkach policji, dyżurkach straży miejskiej, ale też w urzędach miasta czy w galeriach handlowych.

 • Apteczki

  Posiadanie odpowiedniego wyposażenia, niezbędnego w udzieleniu pierwszej pomocy jest obowiązkowe w każdym miejscu pracy, bez względu na to, jaki jest jej charakter. Dotyczy to tak samo biura, jak i placu budowy. W naszym asortymencie znajdują się bogato wyposażone apteczki, które są wyposażone w przeróżnego rodzaju materiały opatrunkowe. Tego typu produkt powinien też znaleźć się na wyposażeniu mieszkania czy domu.

  W ofercie znajdują się modele przenośne, zestawy w formie plecaków, a także skrzynek do montażu na ścianie. W przypadku stacjonarnych miejsc pracy, apteczka pierwszej pomocy powinna być umieszczona w widocznym i dostępnym dla wszystkich pracowników miejscu. Modele w formie poręcznej walizeczki czy saszetki należy wozić ze sobą w pojeździe. W ciągu roku warto uzupełnić jej wyposażenie, na stanie którego powinny znajdować się bandaże, plastry, rękawiczki winylowe, chusty opatrunkowe, koc termiczny czy nożyczki.

 • Resuscytatory AMBU i maski

  Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy w obecnych czasach jest niezwykle ważna. Tego rodzaju wiedzę i umiejętności powinniśmy zdobywać i szlifować od wczesnych lat, bowiem nie wiemy, kiedy może nam się to przydać, a może to komuś dosłownie uratować życie. Nigdy nie jest za późno na naukę. W naszym asortymencie znajdują się pomocnicze sprzęty i akcesoria, niezbędne do pierwszej pomocy. Są to resuscytatory i maski, zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych.

  Etapy udzielania pierwszej pomocy będą różne, w zależności od rodzaju wypadku czy stanu poszkodowanego. W przypadku, gdy nie zauważymy oznak oddychania i krwawienia, należy niezwłocznie rozpocząć resuscytację krążeniowo-oddechową. Wówczas nasze produkty z oferty idealnie się do tego nadadzą. Potocznie nazywane są one workami Ambu. Posiadamy jednorazowe, winylowe maski i silikonowe do wielokrotnego użytku, które są przystosowane do późniejszej sterylizacji. Oferujemy produkt w kilku rozmiarach, między innymi noworodkowym, pediatrycznym i dla dorosłych.

 • Rurki

  W naszym asortymencie znaleźć można wysokiej klasy, profesjonalne rurki intubacyjne, które umożliwiają udzielenie pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Dysponujemy medycznymi zestawami wielokrotnego użytku do sterylizacji w autoklawie, a także jednorazowe sprzęty. Nasze produkty znajdują ogromne zastosowanie w ratownictwie medycznym, szpitalach, a także ośrodkach pierwszej pomocy.

  Oferowane przez nas rurki intubacyjne charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Laryngoskopy sprawdzają się podczas intubacji dotchawicznej dróg oddechowych po wcześniejszym złączeniu dwóch elementów zestawu, między innymi rękojeści i łyżki. Dzięki temu narzędziu, specjalista uzyskuje wiązkę światła, która umożliwia prawidłowe wprowadzenie rurki. Stosowanie oferowanego przez nas sprzętu zaleca się w przypadku braku możliwości utrzymania prawidłowej wentylacji innymi metodami, np. w przypadku oparzenia dróg oddechowych. W razie problemów z wyborem odpowiedniego produktu, nasi pracownicy służą pomocą i doradztwem.

 • Stabilizacja i uniruchomienia

  Złamanie kości nie należy do najprzyjemniejszych chwil, a osoba poszkodowana powinna jak najszybciej otrzymać pomoc. Bez względu na uraz, kończyna powinna być natychmiast unieruchomiona, by zapobiec ewentualnym powikłaniom czy też pogłębieniu się problemu. W naszym asortymencie znajdują się specjalistyczne urządzenia do unieruchomienia kończyn. Są to między innymi szyny Kramera czy klockowe stabilizatory głowy. Akcesoria te są proste w użyciu, dlatego każdy ratownik medyczny bez problemu poradzi sobie z ich założeniem.

  Uzupełnieniem naszej oferty są pasy, których zadaniem jest stabilizacja pacjenta na łóżku szpitalnym. Tego typu produkty wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które nie powodują obtarć i innych urazów. Takie urządzenie pomaga w codziennej opiece nad osobami niestabilnymi i unieruchomionymi w łóżku. Pasy stosuje się także, by chronić pacjenta przed spadnięciem z łóżka czy noszy. Taką formę ochrony stosuje się również w przypadku osób narażonych na samookaleczenie, wykazujących problemy neurologiczne, a także dla zachowania bezpieczeństwa pacjenta w przypadku ataków epilepsji.

 • Transport pacjenta

  Technologia pędzi do przodu w różnych dziedzinach życia. Trafia ona do naszych domów, zakładów pracy czy miejsc publicznych. Z nowinek technologicznych chętnie korzystają służby ratunkowe, stosując je do opieki nad pacjentami. Transport chorych czy poszkodowanych z wypadków, jak wiadomo odbywa się czasami w ekstremalnych warunkach, bowiem liczy się każda minuta, dlatego istotne jest odpowiednie wyposażenie karetek i nie tylko.

  W naszym asortymencie znajdują się akcesoria i produkty, które ułatwiają transport pacjenta, np. z miejsca wypadku czy z domu do szpitala lub na terenie placówki medycznej. Należą do nich między innymi nosze, ułatwiające przenoszenie osób, koce termiczne czy wózki do przewozu chorych między salami w szpitalu.

  Niezwykle przydatnym produktem są przenośniki taśmowo-rolkowe, które najczęściej wykorzystuje się w sytuacji transportu pacjenta z łóżka na łóżko, a także z łóżka na stół operacyjny. Produkt ten znacznie obniża wysiłek fizyczny zarówno osób przenoszonych, jak przenoszących. Dodatkowo taki przenośnik zapewnia niezbędną ochronę osoby chorej przed urazami w trakcie przemieszczania.