Inhalatory i komory inhalacyjne

Porady

Informacje

Śledź nas na Facebooku

Inhalatory i komory inhalacyjne  

Wśród sprzętu terapeutycznego, używanego szczególnie w przypadku chorób dróg oddechowych, znajdują się inhalatory. Ich działanie opiera się na parowaniu specjalnie przygotowanej mieszanki wody z lekiem lub olejkiem eterycznym.

Tę metodę terapii stosuje się najczęściej w leczeniu astmy i innych tego typu chorób. Niewątpliwym atutem tych zabiegów jest możliwość przygotowywania ich w warunkach domowych. Przy pomocy niewielkiego urządzenia dostarcza się lek bezpośrednio do dróg oddechowych.

W asortymencie naszego sklepu medycznego znaleźć można nowoczesne urządzenia, jak również komory inhalacyjne dostępne w kilku wymiarach.

  • Inhalatory

    Zdrowie każdy z nas ma tylko jedno, dlatego warto o nie dbać i przestrzegać pewnych zasad, które uchronią nas przed łapaniem infekcji i innych chorób. Jednak niektóre z jednostek chorobowych wymagają dodatkowego wsparcia w postaci urządzeń medycznych, które możemy używać samodzielnie w domu. W naszej ofercie znajdują się inhalatory i pikflometry, które stosuje się w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych.

    Podstawową funkcją inhalatorów jest generowanie aerozolu zawierającego lek. Wdychając go, wprowadzamy substancję do organizmu. Urządzenie to ma przede wszystkim właściwości przeciwzapalne, a także rozszerzające i rozrzedzające wydzielinę w drogę oddechowych, co pomaga w prawidłowym przepływie powietrza. W przypadku pikflometrów dostępnych w ofercie działanie jest podobne, bowiem urządzenie to najczęściej stosowane jest w przypadku astmy oskrzelowej. Sprzęt medyczny umożliwia zatem zbadanie przepływu powietrza w drogach oddechowych, a pomocny przy tym będzie wskaźnik PEF, czyli szybkości wydychania powietrza po głębokim wdechu. Uzyskany wynik wskazuje stopień zaawansowania choroby.

  • Komory inhalacyjne

    Coraz więcej osób, zwłaszcza dzieci zmaga się z chorobami górnych dróg oddechowych. Zaliczyć do nich możemy między innymi astmę oskrzelową, alergie, a także klasyczne przeziębienie czy katar sienny. Jedną z lepszych metod leczenia jest wdychanie leków w postaci pary za pomocą inhalatorów, pikflometrów, a także komór inhalacyjnych. Wśród naszego asortymentu dostępne są specjalistyczne urządzenia medyczne, które są łatwe w obsłudze i można je bez problemu stosować w domowym zaciszu.

    Tego typu urządzenia, które oferujemy są przystosowane do podawania leków przez specjalny ustnik lub maseczkę, co ułatwia podanie leku zwłaszcza dzieciom. Działanie urządzeń, takich jak inhalatory, pikflometry i komory inhalacyjne jest bardzo do siebie zbliżone. W celu podania leku pacjent przenosi maskę twarzową, która zakrywa usta i nos do twarzy i wciska inhalator z odmierzoną dawką leku. Aplikacja odbywa się poprzez wdychanie i wydychanie aerozolu. Oferowane przez nas urządzenia są bardzo poręczne, dzięki czemu można je zabrać ze sobą w wiele miejsc, np. do miejsca pracy czy w podróż.