Aparaty do bezdechu sennego CPAP

Porady

Informacje

Śledź nas na Facebooku

Aparaty do bezdechu sennego CPAP  

Katalog produktów naszego sklepu internetowego ze sprzętem medycznym obejmuje wiele artykułów, których celem jest wspomaganie procesów leczniczych oraz podwyższanie komfortu życia naszych klientów. Dla osób cierpiących na bezdech senny przygotowaliśmy propozycję aparatów CPAP. Urządzenia te objęte są refundacją NFZ, dzięki czemu istnieje możliwość uzyskania dofinansowania w wysokości w aż 90% ceny aparatu.

Bezdech senny – niebezpieczeństwa

Głośne chrapanie to wstydliwa przypadłość, która może wpłynąć na relacje w związku. Jednak niewybredne żarty znajomych lub niezadowolenie partnera nie są wcale najgorszymi rzeczami związanymi z tą dolegliwością. Chrapanie jest często lekceważone, tymczasem może być symptomem poważnego schorzenia, jakim jest obturacyjny bezdech podczas snu. Objawia się on występowaniem epizodów bezdechu lub znacznego spłycenia oddechu, które mogą trwać nawet kilkanaście sekund. W wyniku tego zmniejszeniu ulega dotlenienie organizmu, co wpływa negatywnie na jakość snu i w efekcie może upośledzać codzienne funkcjonowanie. Skutki bezdechu mogą być jednak znacznie poważniejsze – nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienia serca, zawały oraz udary mózgu.

Aparaty CPAP – rozwiązanie problemu bezdechu  

W przypadku wystąpienia obturacyjnego bezdech sennego zaleca się stosowanie aparatów CPAP, których zadaniem jest utrzymywanie stałego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych i w efekcie zapewnianie zdrowego snu i pełnego dotlenienia.

W naszej ofercie znajdą Państwo Aparaty CPAP oraz BIPAP wraz z kompletem akcesoriów – przewodów, uprzęży i masek.