Materace i poduszki przeciwodleżynowe

Porady

Informacje

Śledź nas na Facebooku

Materace i poduszki przeciwodleżynowe   Istnieją 43 produkty.

Nasz sklep internetowy powstał z myślą o osobach, które ze względu na swój stan zdrowiapotrzebują urządzeń i sprzętów medycznych, które pomogą im powrócić do pełnej sprawności fizycznej, a w niektórych przypadkach uśmierzą ból. W naszej ofercie znajdują się materace i poduszki przeciwodleżynowe, które są dedykowane pacjentom leżącym lub osobom niepełnosprawnym. 

W jaki sposób działają tego typu akcesoria i czym się kierować podczas ich wyboru?

Jak działają materace przeciwodleżynowe?

Odleżyny to rany, których leczenie w przypadku pacjentów leżących jest bardzo ciężkie i może powodować wiele powikłań.   Jednym z rozwiązań jest stosowanie materacy i poduszek przeciwodleżynowych, które dzięki swoim specjalnym technologiom, zapobiegają powstawaniu tych bolących ran. Działanie tych produktów opiera się w głównej mierze na rozkładaniu nacisku, jakie wywiera leżące ciało pacjenta na podłoże.  Wcześniej wspomniane odleżyny powstają w wyniku zaburzeń ukrwienia spowodowanych długotrwałym uciskiem wywieranym na ciało chorego. Stan ten może dotyczyć naskórka, całej grubości skóry, tkanki podskórnej, mięśni i kości. Działanie tego typu produktów można porównać do fotela masującego, dlatego też poleca się je osobom, które poruszają się na co dzień na wózkach inwalidzkich lub za pomocą balkoników.

Jakie są rodzaje materacy przeciwodleżynowych?

Obecnie na rynku produktów medycznych, dostępnych jest wiele rodzajów materacy i poduszek przeciwodleżynowych. Wśród nich wyróżnić można modele piankowe i pneumatyczne. One z kolei dzielą się na materace bąbelkowe i rurowe. Modele bąbelkowe wykonane z folii PCV idealnie sprawdzają się podczas krótkotrwałej terapii wymagającej leżenia lub podczas leczenia odleżyn łagodnych, czyli pierwszego stopnia. W przypadku modeli rurowych mamy do czynienia z materacem przeciwodleżynowym pneumatycznym, który składa  ze specjalnych komór wypełnionych powietrzem w sposób naprzemienny. Tego typu materac i poduszka przeciwodleżynowa mogą być stosowana w leczeniu odleżyn pierwszego i drugiego stopnia. Wyróżniamy też modele piankowe, produkowane ze specjalnej pianki, która pod wpływem nacisku dostosowuje się do kształtu ciała. Podczas wyboru poduszki lub materaca przeciwodleżynowego, należy kierować się przede wszystkim długością leczenia pacjenta, a także stopniem zaawansowania powstałych odleżyn.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 43 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 43 elementów