Kategorie

Informacje

Porady

Śledź nas na Facebooku

Nowość Rosidal Sys - system do kompresjoterapii Powiększ

Rosidal Sys - system do kompresjoterapii

031449

Rosidal sys - zestaw bandaży do kompresjoterapii ref: 16984, Lohmann & Rauscher Rosidal sys to system przeznaczony do kompresjoterapii, czyli leczenia uciskiem. Produkt opracowano pod kątem minimalizowania nakładu pracy i maksymalizacji wydajności leczenia. Zestaw...

Więcej informacji

Przewidywany czas realizacji zamówienia do 7 dni roboczych.

245,00 zł

Więcej informacji

Rosidal sys - zestaw bandaży do kompresjoterapii ref: 16984, Lohmann & Rauscher

Rosidal sys to system przeznaczony do kompresjoterapii, czyli leczenia uciskiem. Produkt opracowano pod kątem minimalizowania nakładu pracy i maksymalizacji wydajności leczenia. Zestaw stanowi duże opakowanie gotowych do użycia bandaży i opatrunków.

Komponenty Rosidal sys:
- 2x Bandaż Rosidal K 8 cm x 5 m
- 2x Bandaż Rosidal K 10 cm x 5 m
- 4x Bandaż Rosidal soft 10 cm x 2 m x 0,2 m
- 1x Porofix 2,5 cm x 5 m
- 1x Rękaw opatrunkowy rozmiar 7 cm x 20 m
- 1x Bandaż Mollelast haft 8 cm x 20 m
- Informacje dla pacjenta.

Bandaże są dobrze tolerowane przez skórę.

Rosidal K to bandaże o krótkim naciągu, dzięki którym skutecznie leczy się owrzodzenia żylne podudzia. Są to sztywne bandaże o niskiej elastyczności tkaniny, dzięki czemu stosunkowo szybko aktywują się zatory żylne obłożonej kończyny. System bandaży pozostaje na kończynie podczas ostrej fazy w dzień i w nocy. Maksymalny czas stosowania okładów wynosi 7 dni,
Bandaże Rosidal K oraz opaski Rosidal Soft można stosować wielorazowo (oczywiście jeżeli nie dojdzie do ich kontaminacji) po wypraniu. Producent informuje, że bandaże można prać do 50 razy w temp. max 95℃.
W połączeniu z Rosidal sys zalecane jest używanie opatrunków zgodnych z fazą gojenia rany. Stosowne będą tu opatrunki Suprasorb.