Kategorie

Porady

Informacje

Śledź nas na Facebooku

Aparat korekcyjny haluksa DOCTOR FOOTMATE

025949

Hallux Doctor jest aparatem oferującym aktywną (podczas normalnej aktywności), jak i bierną (podczas snu) korektę, lekkiej do umiarkowanej postaci palucha koślawego. Produkt ten to anatomiczna szyna, która wraz z zawiasem umożliwia dokładne dopasowanie do kształtu ...

Więcej informacji

30,00 zł

Więcej informacji

Hallux Doctor jest aparatem oferującym aktywną (podczas normalnej aktywności), jak i bierną (podczas snu) korektę, lekkiej do umiarkowanej postaci palucha koślawego. Produkt ten to anatomiczna szyna, która wraz z zawiasem umożliwia dokładne dopasowanie do kształtu stopy, a dodatkowo regulowane rzepy korygują patologiczne ustawienie palucha, podczas chodzenia.

Użytkowanie szyny korekcyjnej Hallux Doctor do leczenia nieoperacyjnego przynosi bardzo dobre efekty jeżeli chodzi o dynamiczną korekcję. Przy postaci lekkiej i umiarkowanej haluksa pozwala niemalże całkowicie skorygować ustawienie do normalnych wartości (przy postaci lekkiej haluksa), skuteczne zahamować zmiany i uzyskać znaczącą korektę (przy postaci umiarkowanej haluksa), dzięki temu osoba z haluksem może niejednokrotnie uniknąć operacji.

Hallux Doctor przy leczeniu pooperacyjnym pozwala bezpiecznie i dynamicznie korygować duże palce (przez cała dobę)! Doskonale stabilizuje śródstopie co jest bardzo pomocne w fazie pooperacyjnej rehabilitacji i przekłada się na skrócenie jej czasu i wcześniejszy powrót do codziennych zadań.

Indywidualnie regulowane paski umożliwiają dopasowanie do niemalże każdej stopy. Szyna jest przeznaczona do noszenia zarówno w ciągu dnia jak i podczas snu. Może być także noszona w normalnych butach.

Zalecenia:
Zaleca się stosowanie aparatu w dzień i w nocy rozpoczynając od 1 godziny podczas dnia i wydłużając ten czas do 3-4 godzin dziennie. Czas stosowania aparatu zależy od stopnia zaawansowania zmiany i wynosi przeważnie od 4 do 8 miesięcy.

Trwałość:
Okres trwałości opaski na paluch i śródstopie oraz miękkiej podkładki bandaży i poduszeczki z pianki zależy od częstotliwości używania i czyszczenia.

Przeciwskazania:
Osoby chorujące na cukrzyce lub niedokrwistość kończyn dolnych powinny przed użyciem skonsultować się z lekarzem.