Kategorie

Porady

Informacje

Śledź nas na Facebooku

Zniżka cenowa ! Kompendium z anatomii prawidłowej człowieka t.3 Nomenklatura: polska, angielska, łacińska Powiększ

Kompendium z anatomii prawidłowej człowieka t.3 Nomenklatura: polska, angielska, łacińska

016539

  • Autor: (red.) Gworys B.
  • Wydawca: MedPharm
  • Wydanie, Rok wyd: I, 2013
  • Ilość stron: 178
  • Format: 15,0 x 21,0 cm
  • Oprawa: miękka
  • ISBN: 9788378460091

Więcej informacji

Uwaga: Ostatnie sztuki na magazynie!

38,42 zł

42,00 zł

Więcej informacji

Kompendium i zeszyt ćwiczeń z anatomii prawidłowej człowieka bazują na najnowszych badaniach naukowych z tej dziedziny. Szczególnym walorem podręcznika są szeroko pojęte zagadnienia i terminy z zakresu anatomii klinicznej i kliniki, co znacznie ułatwia ogólne zrozumienie przedmiotu. Ponadto zastosowanie w podręczniku najbardziej aktualnej nomenklatury anatomicznej, zarówno łacińskiej, polskiej, ale również- po raz pierwszy w polskim podręczniku- angielskiej, stawia nasze wydanie ponad inne. 
Kompendium zawiera w sobie całkowicie kompletny materiał, wymagany od studentów kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego. Jest również zdecydowanie przydatne ratownikom medycznym, fizjoterapeutom, studentom pielęgniarstwa, położnictwa, dietetyki i zdrowia publicznego. Idealnie sprawdza się jako repetytorium z anatomii człowieka w praktyce lekarskiej przed Lekarskim Egzaminem Państwowym.

Publikacja składa się z 3 zestawów Kompendium + zeszyt ćwiczeń (tom I, II, III) - łącznie 6 publikacji.
Tom I (kompendium + ćwiczenia)  zawiera zagadnienia dotyczące osteologii i syndesmologii. Jest to część wprowadzająca studentów w świat wiedzy anatomicznej, dzięki której mogą zapoznać się z podstawową terminologią medyczną w różnych językach- łacińskim, polskim i angielskim.
Dzięki dokładnym rycinom, można dostrzec każdy szczegół uwidoczniony na szkielecie.

Tom II (kompendium + ćwiczenia) obejmuje części miękkie ciała w ujęciu topograficznym . Dokładnie przedstawione są mięśnie, naczynia, nerwy i narządy trzewne głowy i szyi. Precyzyjnie pokazana jest również zawartość jamy klatki piersiowej i jamy brzusznej.

Tom III (kompendium + ćwiczenia) skupia się przede wszystkim na neuroanatomii, którą powszechnie uważa się za jedną z najsłabiej poznanych gałęzi anatomii, zatem kompendium to jest źródłem informacji, które są niezwykle trudne do zdobycia.

Spis treści:
1. Ogólny opis centralnego układu nerwowego i mózg
2. Pień mózgowia, móżdżek i rdzeń kręgowy
3. Narząd wzroku i narząd przedsionkowo-ślimakowy